$author = get_post_meta($post->ID, 'author', true); ?>

Frank R. Wolf

Daily Motivations - Follow

Frank Rudolph Wolf (born January 30, 1939) is a former legislator who represented Virginia’s 10th congressional district in the United States House of Representatives, as a member of the Republican Party, from January 1981 to his retirement in January 2015. He announced in December 2013 that he would not run for re-election in 2014, and retired at the conclusion of his 17th term in office. At the time of his announcement, he was the state’s longest serving congressman, serving for 34 consecutive years.